Kategoria:Żołnierze i działacze podziemia antykomunistycznego (1944–1956)
Wygląd
Podkategorie
Poniżej wyświetlono 15 spośród wszystkich 15 podkategorii tej kategorii.
C
- Członkowie Delegatury Sił Zbrojnych na Kraj (69 stron)
- Członkowie NIE (52 strony)
- Członkowie podziemnych antykomunistycznych organizacji młodzieżowych w Polsce (1944–1956) (1 kategoria, 7 stron)
D
K
Ż
- Żołnierze 6 Wileńskiej Brygady (WiN) (22 strony)
- Żołnierze Armii Krajowej Obywatelskiej (25 stron)
- Żołnierze Armii Polskiej w Kraju (6 stron)
- Żołnierze Konspiracyjnego Wojska Polskiego (17 stron)
- Żołnierze Ruchu Oporu Armii Krajowej (41 stron)
Strony w kategorii „Żołnierze i działacze podziemia antykomunistycznego (1944–1956)”
Poniżej wyświetlono 200 spośród wszystkich 229 stron tej kategorii.
(poprzednia strona) (następna strona)B
- Bronisław Banasik
- Józef Bandzo
- Konrad Bartoszewski
- Władysław Bartoszewski
- Stefan Bembiński
- Wacław Beynar
- Antoni Biegun
- Adam Bień
- Józef Biss
- Irena Błasińska
- Zygmunt Błażejewicz
- Kazimierz Bogacz (podpułkownik)
- Jerzy Bokłażec
- Stanisław Borodzicz
- Andrzej Boroń
- Marian Borychowski
- Adam Boryczka
- Jan Borysewicz (żołnierz)
- Adam Borzobohaty
- Jerzy Braun
- Stefan Bronarski
- Zygmunt Broniewski
- Zbigniew Brzycki
- Edmund Bukowski
- Stanisław Burza-Karliński
C
D
G
J
K
- Franciszek Kaczmarek (burmistrz)
- Marian Kaczmarek (kurier)
- Józef Kaczoruk
- Wiktor Kania
- Jan Kardas
- Stanisław Kasznica (komendant NSZ)
- Edward Kemnitz
- Julian Kilar
- Roman Kin
- Jan Klamut (żołnierz)
- Wiktor Komorowski (powstaniec warszawski)
- Innocenty Konwicki
- Franciszek Koprowski
- Stefan Korboński
- Andrzej Korsak
- Romuald Korwek
- Karol Kostecki
- Andrzej Kostrzewski (prawnik)
- Bronisław Kowalewski (żołnierz)
- Michał Kowalik
- Jurgis Kriksčiunas
- Michał Krupa
- Stanisław Kryński (żołnierz)
- Wacław Kuchnio
- Jan Kudła
- Eugeniusz Kukolski
- Tadeusz Kuncewicz
L
M
- Ludwik Machalski
- Jan Malinowski (sierżant)
- Irena Małczuk
- Stanisław Marciniak (1915–1953)
- Marian Markiewicz (1924–2022)
- Alfred Markowski
- Rudolf Marszałek
- Stanisław Maślanka
- Zbigniew Matysiak
- Jan Mazurkiewicz (wojskowy)
- Jerzy Miatkowski
- Leon Mirecki
- Ludwik Misiek
- Sławomir Modzelewski
- Władysław Molenda
- Roman Motyka
- Wincenty Mucha
- Roman Myśliwiec (żołnierz)
O
P
- Zbigniew Paliwoda
- Stanisław Panek (partyzant)
- Mieczysław Pawela
- Józef Pawlak (żołnierz)
- Tadeusz Pelak
- Zofia Pelczarska
- Zygmunt Pękała
- Bolesław Piasecki
- Cecylia Piaskowska
- Stefan Pietrusiński
- Witold Pilecki
- Stanisław Pióro
- Marian Pluciński
- Tadeusz Płużański
- Rudolf Poliniewicz
- Walenty Ponikowski
- Stefan Półrul
- Vitas Prabulis
- Jan Przybyłowski (1917–1951)
- Janina Przysiężniak
- Julian Pszczółkowski
- Kazimierz Putek
R
S
- Anatol Sawicki
- Feliks Selmanowicz
- Danuta Siedzikówna
- Marian Sikora (żołnierz)
- Stanisław Sikorski (1921–1945)
- Jan Skowroński
- Stefan Skrzyszowski
- Zenon Sobota
- Stanisław Sojczyński
- Dionizy Sosnowski
- Dragan Sotirović
- Bolesław Stefański
- Edmund Sterna
- Wiktor Sumiński
- Emilia Szlachta
- Edward Szostak (harcerz)